За да може да прекратите трудовото си правоотношение поради нелащане на трудовоти Ви възнаграждение в срок е необходимо към момента, в който депозирате заявлението при работодателя, да е налично забавявне на трудовото възнаграждение. В противен случай договорът Ви ще бъде прекратен отново, но ще дължите на работодателя обезщетение в размера на срока на предизвестието.
Напускане по чл.327 ал.1 т.2
15.08.2020
Вашият въпрос:
Здравейте, работодателят ми закъснява с плащането на заплати. Разбрам от колеги, че това не е прецедент, свързан с кризата сега. Тъй като съм в процес на търсене на по-стабилна и надеждна работа, ми се иска да започна веднага на другото място, да не давам едномесечно предизвестие, а да се позова на чл.327 ал.2 т.1. Въпросът ми е, това приемливо действие ли е в случай, че последният месец например няма закъснение на плащането (или пък плащане предстои)? Пример: от 4те месеца, които съм на работа, 3 закъснения на плащане (като имат 10 дни период да изплащат заплати!). Все пак обаче следващият месец може и да няма закъснение :). Благодаря! Иначе казано, мога ли да се позова на предходните закъснения и да подам заявление по чл.327 ал.2. Т.1?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прекратяване на срочен трудов договор 28.07.2023Здравейте, Синът ми е назначен по срочен трудов (сезонен-3м) договор до 15.09.23. Уговорката беше да започне работа на 01.06 за срок от 3м до 01.09.тъй като е кандитат студент и очаква да продължи образованието си в страната или чужбина. Поради...Научи повече
-
съкращения 02.04.2020Какви са обезщетенията при съкращение на персонала ?Научи повече